KIM PHUC-ÇERKES-RUS-İNSAN SICAKLIĞI VEYA NAPALM BOMBASININ YAKICILIĞI


KIM PHUC-ÇERKES-RUS-İNSAN SICAKLIĞI VEYA NAPALM BOMBASININ YAKICILIĞI

Ya barış seçeneğiyle sorunu çözeceksiniz ya da düşmanlığı seçip önce insanlığınıza sonra ülkenizin geleceğine ihanet edeceksiniz.

Vietnam savaşında bir tapınakta üzerine napalm bombası atılan ancak yaralı olarak kurtulan ve aldığı derin yaraların izini ömrü boyunca taşıyan Kim Phuc adlı kadının sözleridir :  “-O bombaları atan pilotla karşılaşsam, ona geçmişi değiştiremeyiz derdim. Ama bugün de yarın da barışa hizmet etmek için elimizden geleni yapabiliriz…”

Rus devleti Çerkeslerle sorununu çözerek barışa hizmet etmek zorundadır çünkü Rusların barışa hizmet etmesi Rus halkının geleceğine hizmet edecektir.

Mevcut durumda sanki Çerkesler hiç var olmamış gibi politikalar izlenmektedir. Bunun üstüne de Eski Çerkesyada kurulu yerel Çerkes Cumhuriyetleri ismen Çerkeslerle eşit hale getirilen ve nüfuzları Çerkesler aleyhine genişletilen halklarla işlevsiz kılınmaya çalışılmaktadır. Rus Devleti Çerkeslerle mutlaka masaya oturmak zorundadır. Rus Devleti tıpkı Çerkesyadan sürdüğü Karaçay ve Balkarlara geri dönüş hakkını tanıdığı gibi Çerkesyanın asıl sahibi Çerkeslere de kapıyı açmak zorundadır. Ya da düşmanlarının(Global rakiplerinin) cehennemin kapılarını açmasına göz yumup ülkeyi cehennem ateşine verecektir.

Bizi katliamlardan geçiren ve vatansız bırakan dedelerin çocukları bilsinler ki geçmişi değiştiremeyiz ancak geleceğimizi barış içinde hepimizin çocukları için inşa edebiliriz. Ayrıca eğer barış içinde bakarsak birbirimize ne Rusya ne de Çerkesya kimse için dar değildir. Ayrıca düşmanlıkla bakarsak birbirimize hem bedenlerimiz hem de vatanlarımız dar gelir huzurlu birer nefes için. Napalm bombası hepimizin derilerini i yakarken insanlıklarımız beraberinde yanar ve geleceğe iyi olmayacak yaralarımızı taşırız.

Marğuş Vezir

12.01.2018

21:48

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.