BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN SEVGİLİ HALKIM

...

BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN SEVGİLİ HALKIM

Bedeli var ve ödeyeceksin sevgili halkım. Yok öyle yağma. Yeryüzünün en seçkin insanlık değerlerini hayat tarzı olarak içselleştirmiş bir halksın sen. Öyle kaygısızca, gelişigüzel sürdüremezsin hayatını. Bin yıllarca ödün vermeden ve bedeller ödenerek sana bırakılan hayat tarzına şekil veren öz düşüncenle hayatına devam etmek için ya da bu hayat tarzına şekil veren özsel düşünceni terkedişinden dolayı bedel ödeyeceksin. Bir şekilde mutlaka bedel ödeyeceksin.

Bedelini ödeyeceksin sevgili halkım. Dilini, kültürünü, xabzeni ileriye taşıyabilmek için bedel ödenmek zorunda. Öyle ahkâm kesmekle, çalışmadan, terlemeden, kendinden katmadan olmuyor böyle işler. Dünyanın bu günkü düzeninde para lazım, güç lazım sevgili halkım. Lafla peynir gemisi yüzmüyor biliyorsun. Kanıyla asil olduğunu zanneden ancak halkı için hiçbir asil davranış sergileyemeyen, halkının geleceği için üç kuruşa kıyamayan insanlarımız baskın durumda maalesef. Eğer gerçekten onurlu bir halk olarak dünyada bir gelecek diliyorsan dişinle, tırnağınla, alın terinle kazanırsın bunu unutma. Kendi gelecekleri için bedel ödemeyi göze almayan ve ortak enerjisini yitiren halklar tarihe zavallı olarak gömülürler unutma.

Bedelini ödeyeceksin sevgili halkım. Çocukların başka halkların zavallı maşaları olarak ve ışıklarını yitirmiş olarak eklemlenecekler başka halklara. Bilinçaltlarında onlara bırakacağın eksiklik duygusuyla sadece anlamsız ve soluksuz yaşamlar sürecekler yeryüzünde eğer bugün ödemen gereken bedeli ödemezsen.

Ey halkım, bugün ödeyeceğin bedeli seçme şansın var. Yarın için seçme şansın olmayacak. Ama mutlaka ödenecek bir bedel seni bekliyor, unutma sevgili halkım.

Marğuş Vezir

28.10.14

19:40

 

Bir cevap yazın