FSB’YE RUS DEVLETİNE İLETİLMEK ÜZERE AÇIK İSTİHBARAT

FSB’YE RUS DEVLETİNE İLETİLMEK ÜZERE AÇIK İSTİHBARAT

DİYORUZ Kİ;

 1. Rakiplerinizin bizlimle ilgili saha çalışması tamamlanmış ve Rusyayı kana bulayacak planları var. Pilot uygulamaların gayet başarılı olduğunu da bizzat biliyoruz. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 2. Bizi inkâr etmeniz sadece rakiplerinizin işine yarıyor çünkü kayıtsızlık rakiplerinizin size karşı silaha çevirecekleri en güçlü unsurdur. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 3. Çerkes bölgelerinde statükonuzu korumak için kullandığınız yerel işbirlikçileriniz sadece rakiplerinizin planının altyapısını oluşturmalarına yardımcı oluyor. Onların geleceği dinamitleyen fısıltılarına son verip gerçek dünya vizyonuna sahip gerçek yerel yöneticilerin önünü açmalısınız.
 4. Bizim umutlarımızı yok etmeniz ve diasporada asimile olmamız bizi rakiplerinizin bizi radikal yapılanmalara hazırlamasına yardım edecek. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 5. Gürcistan, Ukrayna gibi ülkeler rakiplerinizin bizi kan dökmeye hazırlayacağı eğitim bölgeleri olacak uyanın. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 6. Abhazya ile kurduğunuz dengeyi Çerkeslerle de kurmadığınızda Çerkesya yumuşak karnınız olacak ve rakipleriniz tam da oradan sizi hançerleyecek ve hançer olarak da bizi kullanmayı hedefliyorlar. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 7. Biz, intikam değil adalet diyen insanlar her iki halk için kanlı senaryoları önlemek için en büyük şansız ve bunu göz ardı edemezsiniz. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 8. Tarihi topraklarımıza barış içinde dönmek ve oradaki halklarla barış temelli bir gelecek talebimizi göz ardı edemezsiniz. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 9. Tarihi olarak Rusyadan çeşitli sebeplerle ayrılmış insanlara tanıdığınız ve sadece Ruslar için işlettiğiniz vatandaş olma hakkını anayasanıza uyarak Çerkeslere de tanımalısınız. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 10. Bize ekonomik, sosyal alt yapı hazırlayarak bizden vatana döneceklerin işini kolaylaştırmak gibi iyi niyetli adımlar atmak zorundasınız. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.
 11. Çerkes meselesini çözmek için rakiplerinize hizmet etmeyen ve aynı zamanda yerel Çerkes bölgelerinde kullandığınız işbirlikçiler gibi size şirin görünme kaygısı taşımayan, gerçeği gören Çerkeslerle iş birliği yapıp barış temelli bir çözüme odaklanmalısınız. Bizimle işbirliği yapmak zorundasınız.

İNTİKAM DEĞİL, ADALETE ŞANS VERİN. KORKULARI DEĞİL KARŞILIKLI GÜVENİ BESLEYİN.

 

Marğuş Vezir

16.10.17

21:31

Bir cevap yazın